Otomatik Sulama Sistemleri

As Rulo Çim olarak, Otomatik Sulama Sistemleri konusunda da hizmet vermekteyiz. Otomatik Sulama Sistemi satışı ve kurulumu yapmaktayız.

Bahçelerinizin yeşil ve sağlıklı kalması için doğru sulama gerekir. Bahçe sulama işleminin en sağlıklı çözümü otomatik sulama sistemleridir.

As Rulo Çim firması olarak bahçelerinize otomatik yada manuel sulama sistemleri, hidrofor çeşitleri ve su motorları için satış, kurulum ve destek hizmeti vermekteyiz.

Otomatik Sulama Sistemleri Özellikleri

  • Otomatik Sulama sistemleri homojen olarak sulama yapar.
  • Su tasarrufu sağlar.
  • Uzun ömürlüdür.
  • Bahçenizi Sulama ile uğraşmanıza gerek kalmaz zira kendi kendine günlük sulamasını siz elinizi değmeden yapar.
  • Otomatik sulama sistemleri her bahçe ve alanda olması gerekir.
  • Kısa süre içerisinde sulama sistemi için ödemiş olduğunuz ücreti su tasarrufu ile amorti eder.

As Rulo Çim Peyzaj ve otomatik sulama sistemleri olarak geleceğin en büyük problemlerinden biri olarak görünen suyun doğru ve dengeli kullanımını sağlamak adına uzman ve titiz otomatik sulama sistemleri projelendirmesinin yapılmasını sağlamaktayız. Alanda yer alan yer örtücü, ağaç ve  bitkilerin optimum su ihtiyacı hesaplanarak tam otomatik olarak zaman ayarlı şekil de ve gerekli yağmur, rüzgar sensörlerinin kolayca adapte edilebildiği otomatik sulama sistemi uygulamalarımız özellikle Kurumsal firmaların fabrikalarında doğal kaynakları verimli kullanma adına tercih ettikleri bir uygulamadır. Firmalar dışında Belediyeler, siteler ve konut bahçeleri içinde avantajlar sunan otomatik sulama sistemleri, alanda mevcut su kaynağına göre özel olarak projelendirilip suyun bitkiler üzerinde homojen şekilde dağıtılmasına ve ihtiyaçları üzerine çıkmamasına ve aşırı suyun verebileceği ya da su eksikliğinden doğabilecek zararların önüne geçilmesi esasına dayanmaktadır.

Tarımsal yapılar ve sulama alanında uzman Ziraat mühendislerimiz tarafından çizilen projelerde alan dahilinde kullanılabilecek geniş ürün yelpazesi ile optimum malzeme kullanılarak en yüksek verimin alınması sağlanmaktadır. Böylelikle otomatik sulama sistemi kısa dönemde sağladığı vahşi/mekanik(elle) sulamada harcanan su miktarının koruma altına alınmasıyla kendi bedelini dengelemekte ve sürdürülebilir bir peyzaj uygulamasının en büyük desteği olmaktadır. Yapılmış olan hazır rulo çim çim uygulamalarında çimin yeni ortama adapte olabilmesi ve kök gelişiminin sağlanması için ihtiyacı olan su miktarının verilmesinde, Ekme çim uygulamasının ardından ekilen çim tohumlarının gelişmesinde ve toprağa tutunmasında, olası peyzaj uygulama projesinde yer alan bitkilerin toprakla uyum sağlamasında ve bitki besin elementlerinin başında gelen su ihtiyacını eksiksiz karşılayarak köklenme ve gelişmesinde otomatik sulama sisteminin kurulması yapılan işlemlerden alınacak sonucu doğrudan etkilemekte ve peyzaj, hazır rulo çim ve ekme çim uygulamalarının adaptasyon süresini ve kalıcılığını sağlamaktadır.

Sektöre hakim ekibimiz, malzeme kalitesinden ödün vermeden sulama sistemleri ekipmanları konusunda kendisini global çapta kanıtlamış Rainbird, Hunter, K-Rain, Toro markalı sulama ekipmanlarını kullanmaktadır.

Her alana özel olarak malzeme listesi hazırlanmakta olup alanda mevcut olarak otomatik sulama sisteminde kullanılacak olan suyun debi ve basıncı sistemin çalışma prensiplerine elverişli hale getirilemiyorsa Denge tankı kurulumu, Depo ve hidrofor sistemi temini ve montajı konusundan başlayarak sulama sisteminin ihtiyaç olduğu basınç ve bedi sağlandıktan sonra  kullanılacak olan PE100 sulama borularının hangi ölçülerde olacağı, seçilen Sprey Pop-upların açılarının ve atış mesafelerinin doğru tespiti, Sprey Pop-up kullanılması uygun olmayan düşük basınçlı alanlarda Sprey Pop-up a alternatif olan ve düşük basınçlarda çalışma prensiplerini yerine getirebilen Rotator Tip Pop-up lar üzerinden projelendirme yapılmasında, Rotator tipi ve Sprey tipi Pop-up ların ayış mesafelerinin yetersiz olduğu ve aşırı malzeme sarfiyatı gerektirecek Fabrika bahçeleri sulama sistemlerinde, Rekreasyon alanları sulama sistemlerinde, Kent meydanları ve piknik/mesire yeri sulama sistemlerinde ve sahil şeridi düzenlemelerinde Rotor Tip sulama ekipmanları tercih edilerek bir Rotor tip Pop-up ile daha yüksek atış mesafesi avantajından dolayı geniş alaları sulama imkanını göz ederek malzeme sarfiyatının önüne geçilmektedir ve eksiksiz olarak uygulama hizmeti esnasında kullanılan bağlantı elemanları kilitli ve/ve ya kaplin malzemelerden seçilerek olası bağlantı noktası kaçaklarının önüne geçilmektedir. Selenoid Vanaların kontrol ünitesi bağlantıları yapılarak, selenoid vanaların çalışması gereken gün, saat ve sulama zamanı 9V pilli ve ya elektrikli kontrol ünitelerinden ayarlandıktan sonra alan teslim edilir.

telefon
whatsapp